Národní potravinová sbírka je společným projektem platformy Byznys pro společnost, Armády spásy,  NADĚJÍ, Charitou Česká republika a České federace potravinových bank.

O co nám jde?  

Snažíme se rozvinout diskuzi a hledat řešení letitého problému, kdy na jedné straně část občanů trpí nedostatkem jídla, a druhá skupina jím plýtvá. Že to v Česku s hladem není tak zlé? Podle kvalifikovaných odhadů žije v zemi na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí!

Kdo s námi pomáhá?

Pomáhat by nešlo bez spolehlivých, věrných partnerů, jimiž u sbírky jsou přední prodejci potravin v České republice. Společnosti Penny, BILLA, Kaufland, Lidl, Albert, Makro, Tesco, Globus a síť drogerie a kosmetiky – dm drogerie a ROSSMANN. Podívejte se, kde všude se dá letos do sbírky přispět.

Letošní 5. ročník Národní potravinové sbírky se koná 11. listopadu.

V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a nově i vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Podívejte se, jak vypadala sbírka v loňském roce ZDE.

Ke komu a jak potraviny putují?

Vybrané potraviny poputují přednostně do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů.

Cesta potravin vede z vašeho nákupního košíku k dobrovolníkům, které najdete přímo v obchodech za pokladnami. Ti od vás převezmou potraviny, které se rozhodnete darovat, shromáždí je a večer jsou darované potraviny převezeny do potravinových skladů České federace potravinových bank. Odtud již potraviny putují k jednotlivým charitativním organizacím a přes ně k potřebným.

Důležité je, že cesta potravin je přímá a krátká. Darované potraviny zůstávají v pobočce potravinové banky v tom kraji, kde byly darovány. Proto darováním pomáháte ve svém okolí.

Doporučený nákupní seznam

Zde najdete seznam nejvhodnějších potravin a drogerie ».

Jak dopadla sbírka v roce 2016. Dočtete se ZDE.

Chcete se stát dobrovolníkem Národní potravinové sbírky? Vyplňte registrační formulář.

 

Sdílet