Organizuje:

 

Byznys pro společnost
Projekty Potraviny pomáhají a Národní potravinová sbírka organizuje Byznys pro společnost, největší odborná platforma firem pro sdílení a šíření principů CSR a odpovědného podnikání v České republice. Byznys pro společnost podporuje projekty v oblasti odpovědného podnikání, vytváří prostor pro spolupráci firem a pomáhá zavádět profesionální nástroje zaměřené na CSR a udržitelný rozvoj podnikání v ČR. Byznys pro společnost je národní partnerskou organizací CSR Europe, celoevropské platformy pro CSR (corporate social responsibility) a českým koordinátorem mezinárodních programů (např. Diverzita.cz). V ČR organizuje mimo Národní potravinové sbírky i celosvětové dny firemního dobrovolnictví Give&Gain a Engage.Přejít: Byznys pro společnost »
 BPS_logo

Ve spolupráci:

 

Armáda spásy
Armáda spásy poskytuje každý den více než 1200 lůžek a 1500 porcí stravy těm, kterým chybí domov. Jsme součástí mezinárodní křesťanské organizace The Salvation Army, která působí ve 126 zemích světa.
Přejít: Armáda spásy »
Armáda spásy logo
Česká federace potravinových bank
Česká Federace potravinových bank je občanské sdružení s humanitárním zaměřením. Shromažďuje zdarma potraviny, skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Sdružuje třináct regionálních potravinových bank, které spolupracují s 250 sociálními neziskovými organizacemi. Od roku 2006, kdy otevřela první sklad v Praze, shromáždila a distribuovala skoro 5000 tun potravin a ročně pomáhá na 50.000 lidí, aby překonali tíživou situaci.Přejít: Česká federace potravinových bank »
            CFPB

Strategičtí partneři:

 

AHOLD Czech Republic
Společnost AHOLD Czech Republic provozuje maloobchodní síť supermarketů a hypermarketů Albert. Společnost je součástí nadnárodní korporace Ahold, která sídlí v nizozemském Zaandamu.
Obchodní řetězec Albert spolupracuje s Potravinovou bankou již dva roky. Za tu dobu díky tomu dokázal zajistit pomoc více než pěti tisícům lidem, kteří se ocitli v nouzi, a zamezit tak zbytečnému plýtvání potravinami.
Přejít: Albert »
 Albert logo
dm drogerie markt
Společnost dm drogerie markt se rozhodla podpořit Národní potravinovou sbírku, neboť tuto aktivitu vnímáme jako další možnost naplňování naší firemní filozofie, jejíž součástí je příkladné působení ve svém okolí. Zapojením se do potravinové sbírky chceme pomoci a současně nabídnout našim zákazníkům možnost pomoci těm, kteří se nachází v obtížné životní situaci a potraviny jsou pro ně základní potřebou, přesto často finančně nedostupnou.
Přejít: dm drogerie markt »
 Drogerie DM logo
Globus
Vzájemná spolupráce firmy Globus a České Federace potravinových bank funguje již od roku 2011 a zakládá se na pravidelných darech zdravotně nezávadných potravin. Nejčastěji se jedná o mléčné a masné výrobky. Považuje za přirozené pomáhat a přispívat ke zlepšení životní úrovně regionů, v nichž působíme. Darováním potravin s krátkou dobou trvanlivosti tak můžeme pomáhat lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a tuto pomoc opravdu potřebují. Za poslední dva roky věnovaly hypermarkety Globus potravinovým bankám zboží za více než 2,8 milionů korun.
Přejít: Globus »
 Globus logo
Kaufland

Společnost Kaufland Česká republika provozuje síť prodejen napříč celou republikou. Ve všech regionech, kde podnikáme, pomáháme a přispíváme ke zlepšení prostředí a života tamních obyvatel. Portfolio našich aktivit je opravdu široké – od zlepšování životního prostředí přes finanční a produktovou pomoc potřebným organizacím až ke spolupráci s dětmi a studenty ve školách regionů. Zapojení do Národní potravinové sbírky je dalším krokem. Letos se do sbírky zapojí více než 50 prodejen Kaufland. Věříme, že sbírka bude i díky nám úspěšná a pomoc se dostane ke všem, kteří ji potřebují.

Přejít: Kaufland »

 logo na web
Makro
MAKRO Cash & Carry ČR nabízí podnikatelům výběr ze širokého sortimentu potravinářského i nepotravinářského zboží na jediném a snadno dostupném místě. V České republice patří do sítě třináct velkoobchodních center. Jsou atraktivním místem nákupů jak pro maloobchodníky, tak pro velkoobchodníky i velkoodběratele. Vysoká obrátka zboží, provozní výkonnost, omezený počet prodejen, vyspělá logistika a přímé nákupy ve velkých objemech umožňují Makru Cash & Carry ČR prodávat zboží za nejvýhodnější velkoobchodní ceny.
Společnost Makro se hlásí ke konceptu CSR, věří, má smysl pomáhat. Podporujeme dlouhodobé projekty především v sociální oblasti a ochraně životního prostředí.
Přejít: Makro »
Makro logo
Penny Market
Společnost Penny Market s.r.o působí v České republice od roku 1997 a je svými prodejnami široce zastoupena ve všech regionech. Společenskou odpovědnost považujeme za jeden z pilířů obchodního řetězce a snažíme se jí nejrůznějšími aktivitami podporovat a rozvíjet. V tomto směru je zapojení do Národní potravinové sbírky dalším přirozeným krokem, jak pomoci potřebným.
Přejít: Penny Market »
 Penny Market s.r.o. logo
Tesco
Jednou z priorit společnosti Tesco je předcházení plýtvání potravinami. Od července 2014 jsme proto zahájili spolupráci s Českou federací potravinových bank a předáváme pravidelně na 50 hypermarketech trvanlivé potraviny, které mají těsně před ukončením nebo po ukončení data minimální trvanlivosti. Tuto spolupráci jsme se rozhodli podpořit i dále a iniciovali jsme první Národní potravinovou sbírku v ČR.
Přejít: Tesco »
 

Tesco_Logo2

BILLA
Společnost BILLA působí na českém trhu od roku 1991. Ve více než 200 supermarketech BILLA nabízí kvalitní a čerstvé potraviny. Problematice plýtvání potravin se věnuje dlouhodobě, zejména s cílem zefektivnit interní procesy natolik, aby k plýtvání nedocházelo.
Zapojení se do Potravinové sbírky je v souladu se společensky odpovědným přístupem k podnikáním celé společnosti BILLA, jejíž aktivity se zaměřují i na pomoc lidem v tíživých životních situacích.
Přejít: BILLA »
 billa
ROSSMANN

Drogistická síť ROSSMANN působí na českém trhu od r. 1994, kde provozuje 126 prodejen a s více než 720 zaměstnanci. Společnost klade velký důraz na svého zákazníka a jeho měnící se potřeby i v oblasti jeho nároků na přidanou hodnotu řetězce, u kterého nakupuje své oblíbené zboží. Proto své aktivity v této oblasti zaměřuje firma směrem ke společenské odpovědnosti a stanovila si tento faktor jako střed svého zájmu. Byl vytvořen koncept společenské odpovědnosti ROSSMANN Inspiruje a je založen na smysluplné odpovědnosti jak uvnitř firmy, tak i navenek. Cílem je i poukázat na problémy současné doby, jít příkladem a přispět k utváření lepšího prostředí, ve kterém žijeme. Národní potravinová sbírka k takovému zlepšení přispívá a je v souladu s firemní strategií. Přejít: ROSSMANN »

 

rossman

LIDL
Lidl působí na českém trhu již od roku 2003. Díky svým 231 prodejnám je přítomen ve všech větších městech republiky. Zodpovědnost vůči společnosti  je proto neodmyslitelnou součástí naší obchodní činnosti. Ve svých vlastních projektech se soustředíme především na děti a jejich zdravý rozvoj, ať již v projektu Rákosníčkova hřiště, nebo formou lokální podpory vzdělávání dětí či každoroční sbírkou Srdce dětem, jejíž výtěžek je věnován vážně nemocným dětem. Pomoc lidem, kteří trpí nouzí, však považujeme za neméně důležitou. Národní potravinová sbírka tak představuje pro naše zákazníky další možnost, jak pomoci těm, kteří tuto podporu potřebují.
Přejít: LIDL »
LIDL

Partneři:

 

Unilever
Unilever, holandsko-britská společnost založena v roce 1930, je dnes jedním z největších výrobců a dodavatelů spotřebního zboží na světě. Unilever nabízí ve více než 190 zemích více než 400 značek potravin, výrobků pro péči o domácnost a výrobků pro osobní péči. Unilever každý den pracuje na vytvoření lepší budoucnosti. Pomáhá lidem cítit se dobře, vypadat dobře a získávat více ze života se svými značkami jako například Flora, Magnum, Dove, Axe, Rexona, Cif či Domestos. Unilever je zavázán k zodpovědnému chování a věří, že s pomocí 2 miliard svých zákazníků dokáže měnit svět k lepšímu.V listopadu 2010 společnost představila Unilever plán udržitelného rozvoje, který si klade za cíl pomoci více jak jedné miliardě lidí zlepšit jejich zdraví, hygienické podmínky a životní úroveň, využívat 100 % zemědělských surovin z udržitelných zdrojů a zmírnit dopad na životní prostředí do roku 2020 o celou polovinu. Vážíme si spolupráce na tak unikátním projektu jakým je Národní potravinová sbírka, díky kterému můžeme pomoci lidem, kteří to potřebují. Přejít: Unilever»
uni_ml_ss_p_mcs_c

 

Raben Logistics
Raben Logistics Czech nabízí komplexní logistické služby na míru. Poskytuje smluvní logistiku, silniční přepravu, tuzemskou a zahraniční, celovozovou a kombinovanou přepravu, logistiku čerstvých produktů – Fresh Logistics, leteckou a námořní přepravu i lead řešení.
Společnost Raben Group působí na evropském trhu 85 let, na český trh vstoupila v roce 2008. Neoddělitelnou součástí DNA skupiny Raben Group je i společenská odpovědnost. V této oblasti podnikáme různé aktivity zaměřené především na zamezení plýtvání potravinami, ekologii a bezpečnost, a Národní potravinová sbírka patří mezi ty největší. Jsme hrdí, že se do ní můžeme zapojit letos již podruhé.
Přejít: Raben Logistics »
Raben_logoclaim
Sodexo

Od roku 1992, tedy od doby, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 2000 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo poskytuje  služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta: firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních budov.  Dále pak služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím karet a poukázek na stravování a volný čas, motivačních a dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria.

Sodexo je uznávaným lídrem v oblasti udržitelného rozvoje, stanovilo si celosvětovou udržitelnou strategii do roku 2020 s názvem „The Better Tomorrow Plan“. Společnost získává pravidelně ocenění a mezinárodní uznání za aktivity v oblasti poskytování služeb, lidských zdrojů a ochrany životního prostředí.

Přejít: Sodexo »

 Sodexo logo
Ipsos

Ipsos poskytuje komplexní služby v oblasti průzkumu trhu a veřejného mínění včetně konzultační činnosti. Je největší výzkumnou agenturou v ČR z hlediska dosaženého ročního obratu. Spolupracuje s pobočkami sítě Ipsos v 87 zemích světa. Více Své služby poskytují pro klienty ze všech odvětví a segmentů byznysu. Disponuje moderním technickým zázemím pro sběr a zpracování dat, využívá know-how specializovaných divizí zaměřených na jednotlivé typy výzkumů. Ipsos je členem organizací ESOMAR, MSPA, SIMAR a SAVA, řídí se jejich etickými principy a metodickými pravidly, dlouhodobě se také věnuje tématům společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje.
Přejít: Ipsos

               ipsos hlava RGB
Agrofert

Do 4. ročníku Národní potravinové sbírky se zapojil také koncern Agrofert prostřednictvím svých tří dceřiných firem Kostelecké uzeniny, mlékárna Tatra a Penam. Firmy věnují zboží v celkové hodnotě 150 tisíc korun. Půjde především o trvanlivé výrobky, jako jsou párky v konzervách, paštiky, trvanlivé mléko, tuby se slazeným mlékem nebo mouka.
Přejít: Agrofert

               bez-nazvu
THIMM Packaging
THIMM Packaging nabízí obalová řešení šitá na míru a individuální koncepty z vlnité lepenky. Poradí vám a doprovodí vás od prvního kroku až po hotový produkt. Ať se jedná o transportní či maloobchodní obaly, reklamní nebo prodejní regálové obaly vyrobené přesně podle vašich požadavků. THIMM Packaging na českém trhu působí již od roku 1994, kde je symbolem moderní výroby inovativních, precizně potištěných obalů a komplexních obalových řešení z vlnité lepenky.Jako rodinný podnik přebírá v plné míře svou podnikatelskou odpovědnost, THIMM Social Responsibility, zkráceně TSR. Tato strategie zahrnuje čtyři hlavní oblasti. Trh, Životní prostředí a procesy, Zaměstnance a Komunitu. „Smysl pro partnerství, transparentnost a férové jednání jsou základními předpoklady pro naši cestu. A to je jeden z důvodů toho, že jsme se stali hrdým partnerem Národní potravinové sbírky a tak můžeme být součástí napínavé cesty k lepšímu životu pro všechny“, říká za společnost Iva Werbynská.
Přejít: THIMM Packaging
               thimm_tv_e_rgb-hintergrund-weiss
Loosers
Reklamní agentura Loosers nabízí odvahu, netradiční řešení a možná i určitou dávku zdravé drzosti. Vznikla v roce 2009 s touhou svobodně tvořit výjimečné projekty v příjemném a férovém partnerství s klienty, zaměstnanci i partnery. Od té doby se svou odvahu stále snažíme dokazovat realizací unikátních, revolučních a přelomových projektů, ale i klasických ATL, BTL a digitálních kampaní. V moři sociálních sítích plaveme jako ryby ve vodě a šeptandové, guerillové i virální kampaně jsou pro nás denním chlebem. Náš tým pravidelně doplňujeme mladými talenty z unikátního projektu Loosers Farm, prostřednictvím kterého se snažíme nacházet, podporovat a vychovávat úžasné mladé kreativce a projektové manažery i pro další agentury na trhu.
Přejít: Loosers »
               Loosers, logo

S podporou:

 

Ministerstva zemědělství, pod záštitou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky

Lidé v Česku bývají často zaskočení, když se dozví, kolik potravin se vyhodí. Podle informací našeho Ministerstva zůstává až 30 procent zemědělské produkce nevyužito a potraviny končí třeba jako krmivo nebo jako vstup do bioplynové stanice. Podle aktuálních čísel evropští zemědělci, řetězce a domácnosti ročně vyhodí 90 milionů tun jídla. Češi sice ve srovnání s ostatní Evropou potravinami tolik neplýtvají, přesto vyhodí zbytečně 729 000 tun jídla ročně. To je 69 kilogramů na obyvatele za rok, na Evropana přitom vychází zhruba 100 kilogramů. Plýtvání potravinami mě trápí a snažím se hledat nástroje, jak mu předcházet. Jak známo, část jídla, které by obchodní řetězce vyhodily, se snaží zachránit takzvané potravinové banky. My jsme na Ministerstvu zemědělství prostřednictvím Státního zemědělského intervenčního fondu loni začali přijímat žádosti o podporu z nového programu. Historicky poprvé tak stát finančně podporuje provoz a rozvoj potravinových bank, například rekonstrukci a výstavbu skladů. Je to nutné, vždyť potraviny mají hodnotu nejen ekonomickou, ale i tu vyšší a je třeba si jich vážit. I to je potřeba si uvědomovat, abychom se nestali jen čistě spotřební společností. Přejít: Ministerstvo zemědělství »

Hlavní mediální partner:

 

Český rozhlas
Podporou Národní potravinové sbírky vyjadřuje Český rozhlas především solidaritu s lidmi, kteří se ocitli z různých důvodů na životním rozcestí a potřebují naši pomoc alespoň při zajištění základních potřeb, jako je jídlo. Sbírka kromě toho upozorňuje na stále se zvyšující společenský problém, jakým je chudoba. Dalším důležitým aspektem této kampaně je medializace témat spojených s efektivním nakládáním potravin, o nichž informuje také Český rozhlas. Proto se také Český rozhlas do letošního ročníku sbírky zapojil aktivně. V sobotu 12. listopadu je na Vinohradské 12, Praha 2 pro zájemce připraveno sběrné místo.Přejít: Český rozhlas »
web

Mediální partneři:

 

Deník
VLTAVA LABE MEDIA a.s. (VLMedia) je české vydavatelství, které vydává 71 regionálních mutací Deníku a 23 regionálních týdeníků. Je právním nástupcem společností VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., a Astrosat Media s.r.o., dvou vydavatelství působících na českém mediálním trhu, zejména v oblasti tištěných médií, od roku 1992. V roce 2015 se stala vlastníkem vydavatelství Tablet Media. VLMedia se pravidelně účastní mnoha charitativních projektů a i proto se stala letošním partnerem Národní potravinové sbírky. „Problematika plýtvání s potravinami je velké téma a jsme rádi, že naše deníky budou součástí, a že naše informace pomohou 4. ročník dostat zase o něco dál“, uvedla Jitka Peroutková, marketing manažer VLMedia.Přejít: Denik »

 

Sdílet